Testy e-Klient. Tura III
W dniach 03-06.03.2015r. rozpocznie się kolejna (trzecia) tura testów usługi e-Klient. Życzymy wszystkim testującym wytrwałości i cierpliwości.
KOMUNIKATY
PUESC - zmiana adresów IP - AKTUALIZACJA
Uprzejmie informujemy, że z serwerami usług PUESC należy się łączyć używając nazw DNS:
puesc.gov.pl
ws.puesc.gov.pl
test.puesc.gov.pl
wstest.puesc.gov.pl
Podczas prac technicznych na infrastrukturze PUESC adresy IP mogą ulegać zmianie w zakresie adresacji:
145.237.0.0/16
i tylko połączenia realizowane z wykorzystaniem wskazanych nazw DNS będą działały poprawnie.
Ostatnio, w wyniku prac technicznych, miała miejsce zmiana IP, ale ze względu na skalę wykorzystania starych adresów (145.237.193.100-101) tymczasowo zachowano możliwość ich użycia.
Jedynie do połowy kwietnia br. możliwa będzie komunikacja z użyciem obu adresów IP, ale od 16. kwietnia taka możliwość zostanie zablokowana i tylko połączenia wykorzystujące adresy z DNS będą działały prawidłowo.
Należy także pamiętać, że PUESC może w przyszłości zmienić adres z którego inicjuje komunikację do podmiotów. Adres pozostanie jednak w zakresie 145.237.0.0/16
Aktualizacja:
W dniu 18.07.2019 r. kolejna zmiana adresów IP. Do połączeń proszę używać nazw DNS.